The World Triathlon Series začína

Daman World Triathlon Abu Dhabi 2019

Niektorí z najlepších svetových triatlonistov sa stretli v hlavnom meste SAE, aby v roku 2019 prvýkrát súťažili. Víťazom v pretekoch Elite Men sa stal úradujúci majster sveta Mario Mola zo Španielska, zatiaľ čo americká atlétka Katie Zaferes s úžasným bežeckým výkonom skončila v napínavom ženskom preteku prvá a Austrália získala zlato na prvej zastávke v úplne novej disciplíne Mixed Relay World Series.

Okrem elitných pretekov sa viac ako 2 300 triatlonistov z celého sveta zúčastnilo pretekov vekových skupín a prvej súťaže Svetových hier špeciálnych olympijských hier, ktorá sa konala aj v Abú Zabí, čim sa stala najväčšou triatlonovou udalosťou  na strednom východe.

Všetky preteky boli merané Gulf Multi Sport pomocou  race|result Aktívneho Systému a ActivePro V2 Transpondérmi.